Konsantre Değil, Gerçek!

Sonunda söyleyeceğimizi baştan söyleyelim istedik, ürünlerimizin hiçbirinde kesinlikle konsantre meyve veya meyve suyu BULUNMAZ!

Neden mi? Anlatalım;

Konsantre meyve suyu kısaca, doğal olarak elde edilen meyve suyunun içindeki suyu almak demektir. İşlem sonunda elinizde suyu alınmış meyve suyu kalır? Haklısınız, bizce de anlamsız bir kavram oldu ama maalesef ki gerçek budur. Genellikle de bu işlem ısı kullanarak suyun buharlaştırılması ile yapılır. Hep bahsettiğimiz üzere, ısıya ve oksijene duyarlı vitamin ve mineraller, ki C Vitamini bunlara en duyarlı olanıdır, bu işlem sonrasında mevcut yapısal formlarını kaybederler. Diğer bir deyiş ile esas fonksiyonlarını gerçekleştiremezler. Yapılan birçok araştırma ile de vitamin ve minerallerde ki yapısal deformasyon ve azalma bilimsel olarak tespit edilmiş ve kanıtlanmıştır. Peki neden bu kadar yaygın konsantre ürünler? Cevabı basit, nakliye ve depolama maliyetlerini düşürebilmek adına. Ya peki sağlığımız? Durun, korkmayın. Sağlıksız demiyoruz, yalnızca doğanın bize sunmuş olduğu onca vitamin ve mineralin bir kısmını alıyorsunuz diyoruz. Sektör de konuşulmayan ama gayet iyi bilinen bir diğer husus ise, ısıl işlem uygulanan, konsantre ürünlerde, çok daha ucuz maliyetli hammadde kullanabilmenizdir. Biz ürünlerimizi dalından toplayarak, özel kasalanmış araçlar ile hassasiyet ile taşırken, konsantre meyve suyu üreticileri ‘dökme’ dediğimiz, neredeyse maddi değeri yok denebilecek kadar az maliyetli ürünleri kepçe ve kamyonlarla olduğu gibi taşırlar. Hiçbir seleksiyona sokmadan! Nede olsa kaynatacaklar değil mi?

Biz yıllarca konsantre, toz ve nektar benzeri meyve suları içtik, içirildik. Şimdi anlıyoruz ki, doğanın bize sunduğu bu harika lezzetlerin GERÇEK tadına ve sağlığına ulaşabilmemiz için her zaman taze sıkılmış meyve sularını pastörize edilmeden, ısıl işlem uygulamadan, bekletmeden, anında içmeliyiz. Yada evde sıktığınıza en yakın tadı ve sağlığı sunan dondurulmuş meyve sularını tercih etmeliyiz. Farillia olarak tüm uğraş ve gayretimiz budur. Bu yüzden konsantre değil %100 Gerçek! diyoruz.